Article 8

Akcesoria przydatne przy foteliku samochodowym

Świat fotelików obfituje w przeróżne akcesoria. W większości przypadków da się je kupić wraz z fotelikiem. Pamiętaj jednak, żeby kupować artykuły z pewnego źródła, od sprawdzonych producentów, ponieważ nie istnieją żadne regulacje prawne dotyczące takich gadżetów i niestety część z nich może być dla dziecka niebezpieczna.

Zatem zakup akcesoriów z pewnego źródła, najlepiej od tego samego producenta co fotelik, zagwarantuje że, nie zrobią one krzywdy dziecku podczas ewentualnego wypadku. Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych akcesoriów przydatnych przy foteliku samochodowym. y need for your child and the car seat:

Mata na kanapę

Mata na kanapę samochodu jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa. Chroni ona materiał fotela samochodowego przed wycieraniem czy wygniataniem przez fotelik. Przy starszych maluchach da ci pewność, że w mokre jesienne dni błoto z butów nie wyląduje bezpośrednio na kanapie twojego samochodu. Warto zainwestować w grubszy model, szczególnie jeżeli kanapa jest skórzana. Maty mogą mieć takie dodatki jak przeróżne kieszonki na drobiazgi czy kieszeń na tablet.

Accessories (seat protector + mirror)

Lusterko

Lusterko pomoże ci utrzymać kontakt wzrokowy z dzieckiem przewożonym tyłem do kierunku jazdy. Lusterko należy zamocować na zagłówku fotela samochodowego do którego przypięty jest fotelik i ustawić tak aby widzieć je w swoim wstecznym lusterku.

Akcesoria na lato

Lato potrafi być bardzo gorące, co wpływa na komfort podróżowania. Aby zapewnić swojemu dziecku wygodę warto rozważyć szereg akcesoriów. Większość producentów fotelików oferuje dodatkowe, dedykowane tapicerki z bardziej przewiewnych materiałów. Warto zainwestować również w osłonki mocowane do szyby samochodu, które zmniejszą nasłonecznienie w środku pojazdu.

Jeśli szukasz akcesoriów kompatybilnych z twoim smartfonem szereg producentów oferuje wkładki do fotelika które mierzą np. temperaturę czy dbają o to, aby dziecko nie podróżowało zbyt długo bez przerwy.

Accessories (summer accessories)
Przeczytaj więcej o wyborze odpowiedniego fotelika, o tym jak posiadane auto wpływa na jego wybór i o przewożeniu dziecka tyłem do kierunku jazdy w naszym poradniku, który znajdziesz w dziale Artykuły i Narzędzia.