Detroit-birth-photography-HannahS (230)

Depresja a karmienie piersią

Preglife

ByPreglife

Vi har valt att samarbeta med experter som har en omfattande erfarenhet för att du ska få så relevant och faktabaserad information som möjligt under din graviditet, efter födseln och de första 2 åren med ditt barn.

Depresja poporodowa obecnie nie jest już tematem tabu. Jeśli stan obniżonego nastroju utrzymuje się przez dłuższy czas, wymaga pomocy specjalisty. Nie jest natomiast niczym niezwykłym w pierwszych dniach po porodzie, gdy pokarm napływa do piersi, a hormony szaleją. Dla młodych mam jest to czas mniej lub bardziej wyczerpujący emocjonalnie.

Huśtawka nastrojów

Świeżo upieczona mama może być rozdrażniona i skłonna do płaczu. To zupełnie normalna reakcja organizmu. Nie martw się zatem, jeśli pierwsze dni z noworodkiem upłyną Ci na wylewaniu łez i w niczym nie będziesz przypominać mam z telewizyjnych reklam, które z uśmiechem przewijają swoje maluszki. Gorsze samopoczucie powinno ustąpić po kilku dniach.

Kiedy potrzebujesz pomocy

Zdarza się, że kondycja psychiczna młodej mamy nie poprawia się mimo upływu czasu, a ona sama czuje, że ma problem z nawiązaniem relacji z dzieckiem. Jest to stan, który może się przydarzyć każdemu i który wymaga wparcia z zewnątrz. Porozmawiaj o tym z partnerem, przyjaciółką, kimś bliskim, a potem zwróć się po pomoc do Twojego lekarza lub od razu do specjalisty.