BBHM-BirthCenter-29

Fizyczne i psychiczne przygotowanie do porodu

Preglife

ByPreglife

Vi har valt att samarbeta med experter som har en omfattande erfarenhet för att du ska få så relevant och faktabaserad information som möjligt under din graviditet, efter födseln och de första 2 åren med ditt barn.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, jak powinno wyglądać przygotowanie do porodu. Każdy z nas jest inny, ma swoją osobowość i odmienne potrzeby. Zawsze warto jednak skorzystać z doświadczenia innych oraz zorientować się, jak przebiega poród. Wiedza ta pomoże Ci się poczuć pewniej. Kiedy coś rozumiemy, łatwiej nam stawić temu czoła. Nie oznacza to jednak, że im więcej przeczytamy albo im więcej kursów zaliczymy, tym lepiej. Zorientuj się, jakie są możliwości i wybierz spośród nich te, które Ci odpowiadają. Kiedy już zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną, zastanów się, jakich reakcji możesz spodziewać się po samej sobie – i to zarówno w sferze ciała, jak i ducha – kiedy nadejdzie czas rozwiązania?

Wsparcie położnej

Poród to jeden z najbardziej wyczerpujących momentów w życiu, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. Trzeba zaufać swojemu ciału, uwierzyć we własne siły. Jeśli ktoś ma w sobie moc, by urodzić Twoje dziecko, to jesteś to właśnie Ty. Jednocześnie nie jesteś pozostawiona samej sobie. Niezależnie od tego, co się wydarzy, położna będzie przy Tobie. Zaufaj, że wszyscy, którzy towarzyszą Ci na sali porodowej, są tam dla Ciebie i zrobią wszystko, co w ich mocy, bo zapewnić Ci wsparcie.

Pod koniec ciąży w ciele przyszłej mamy znów zaczynają buzować hormony. Niektóre kobiety znajdują się w swoistym stanie zawieszenia. Możliwe, że wszystkie Twoje myśli uparcie krążą wokół jednego pytania: ”jak to będzie być mamą?” lub, jeśli oczekujesz kolejnej pociechy: ”czy pokocham to dziecko równie mocno, jak poprzednie?”.

Źródło:

  • Abascal, G., & Huss, M. S. (2018). Att föda. Bonnier Fakta.