stötta som ammar_338207674

Wsparcie dla karmiącej mamy

Preglife

ByPreglife

Vi har valt att samarbeta med experter som har en omfattande erfarenhet för att du ska få så relevant och faktabaserad information som möjligt under din graviditet, efter födseln och de första 2 åren med ditt barn.

Na to, jak przebiega karmienie piersią, duży wpływ ma również wsparcie, na jakie ze strony swojego partnera może liczyć młoda mama. Warto zatem, by oboje rodzice już podczas ciąży przygotowali się na to, co czeka ich w pierwszych dobach po porodzie. Dzięki temu drugi z rodziców będzie wiedział, jak w tym czasie wesprzeć karmiącą mamę.

Jeśli dziecko ma szczęście wychowywać się w pełnej rodzinie, oboje rodzice są dla niego równie ważni. Warto więc od początku zadbać o to, aby maluch spędzał czas z każdym z nich. Taki układ przysłuży się mamie, która – podczas gdy drugi rodzic zajmuje się maluszkiem – ma szansę odpocząć i nabrać sił na karmienia i nocne pobudki.

Badania wykazują, że w rodzinach, w których oboje rodzice dysponują wiedzą na temat karmienia piersią i zachowania noworodka, dzieci są częściej i dłużej karmione piersią.

Jeśli samotnie wychowujesz dziecko, poproś o wsparcie swoich rodziców, rodzeństwo lub przyjaciół. Niezależnie od tego, jak wygląda sytuacja rodzinna, młodej mamie należy się wsparcie podczas karmienia piersią oraz pomoc w opiece nad dzieckiem, aby i ona miała szansę wygospodarować chwilę dla siebie i „podładować akumulatory”.