Anja profil 2022

Anja Lundström

nationality
Szwecja
occupation
Położna
education
Dyplomowana położna

O mnie

Położną zostałam 25 lat temu, kiedy zdobyłam dyplom w Instytucie Karolinska w Sztokholmie. W swojej pracy zawodowej zajmowałam sie głównie porodami, ale miałam też do czynienia z zgadnieniami dotyczącymi zdrowia oraz praw reprodukcyjnych. Edukowanie przyszłych rodziców oraz przygotowywanie ich do przyszłej życiowej roli postrzegam nie tylko jako moją życiową pasję, ale i wyjątkowy przywilej. Pracowałam też jako pielęgniarka i położna na kilku oddziałach intensywnej terapii noworodków, gdzie zdobyłam wiedzę i doświadczenie w opiece nad wcześniakami oraz w pracy z rodzinami w sytuacjach kryzysowych.

Obecnie pełnię fukcję członka zarządu Szwedzkiego Związku Położnych w Sztokholmie. Od dekady pracuję też jako mentor dla świeżo upieczonych koleżanek po fachu.

Zainteresowania

Położnictwo to moja pasja. Fascynuje mnie możliwość wywierania wpływu na ludzkie życie i sprawiania, by stało się ono lepsze. Zapewnienie wiedzy i wsparcie emocjonalne są dla młodych rodzin kluczowe na drodze do powitania nowych członków załogi. Najwspanialsze chwile w mojej pracy to te, kiedy świeżo upieczeni rodzice po raz pierwszy dotykają nowo narodzonego dziecka, a kontakt "skóra do skóry" daje podwaliny nowej, jakże silnej relacji. Uwielbiam towarzyszyć rodzicom w chwilach, kiedy się poznają całkiem nowego człowieka, by wraz z nim stworzyć rodzinę. Najpiękniejsze w tym zawodzie jest to, że nie pracuje się jako położna, ale położną się po prostu JEST.