Blanche Graesslin

Blanche Graesslin

nationality
Francja
occupation
Położna
education
Dyplomowana położna

O mnie

Od 15 lat asystuję przy porodach. Pracowałam w wielu miejscach: Paryżu, Londynie, Tuluzie, Reims. Od 2008 roku prowadzę regularne kursy dla położnych oraz lekarzy na temat wykorzystania badania KTG podczas porodu, zwłaszcza w kontekście patofizjologicznym. To cudowne doświadczenie i okazja do spotkania z innymi ludźmi, którzy również interesują się poprawą jakości i bezpieczeństwa porodów.

Zainteresowania

Z radością wspieram kobiety w tym szczególnym czasie, jakim jest oczekiwanie potomstwa, oraz podczas jego zwieńczenia, czyli porodu. O tym, jak ważna to rola, zawsze mówią moje pacjentki na oddziale położniczym. Z rozmów z nimi wiem, jak wielkim zaufaniem obdarzają nas, personel medyczny. Dlatego też tak lubię szkolić położne i lekarzy w zakresie interpretacji wykresów KTG.

Jeśli nie chcemy zawieść pacjentek, musimy nieustannie poszerzać naszą wiedzę i być na bieżąco z nowymi zaleceniami i wynikami badań naukowych. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazujemy dalej, między innymi za pomocą tej aplikacji. Dzięki niej użytkownicy mogą w pełni zaangażować się w ciążę i rodzicielstwo oraz lepiej rozumieć decyzje podejmowane przez personel.