Charlotta Ersmark

Charlotta Ersmark

nationality
Szwecja
occupation
Położna

O mnie

W 1995 roku rozpoczęłam studia medyczne w Karolinska Institutet w Sztokholmie. Szybko odkryłam, że największą radość sprawia mi praca z kobietami w ciąży oraz asystowanie przy porodach. Już podczas stażu w Södersjukhuset w Sztokholmie poczułam, że ginekologia i położnictwo to specjalizacja dla mnie. Towarzyszenie kobietom w najważniejszych chwilach w ich życiu stało się moją pasją. W mojej pracy cenię to, że dostarcza ona całego wachlarza wyzwań: od ścigania się z czasem i podejmowania decyzji ratujących życie po długie, niemal terapeutyczne rozmowy z pacjentkami.

Obecnie w mojej pracy sporo czasu poświęcam zagadnieniu usuwania mięśniaków, co w wielu przypadkach pomaga spełnić marzenie o rodzicielstwie parom zmagającym się z problemami z poczęciem potomka. Oprócz tego współtworzę Gravidpodden - podcast Preglife o wszystkim, co dotyczy ciąży.

Zainteresowania

Dzięki Preglife mogę zapewnić przyszłym rodzicom dostęp do sprawdzonych i zawsze aktualnych informacji. Chcę pomóc jak największej liczbie osób bezpiecznie zajść w ciążę, a następnie przejść przez poród i okres po porodzie. Zarówno jako lekarz, jak i jako matka uważam, że to piękny wkład w dobro całego społeczeństwa.