Erik Borgström

Erik Borgström

nationality
Szwecja
occupation
Pediatra/Starszy konsultant w dziedzinie neonatologii
education
Lekarz Pediatra

O mnie

Podczas moich studiów w Instytucie Karolinska w Sztokholmie od razu zainteresowałem się pediatrią, a niedługo potem zdałem sobie sprawę, że moim powołaniem jest neonatologia. Praca z noworodkami jest bardzo różnorodna. Jednego dnia walczę, by zapewnić jak najlepsze warunki wcześniakowi, który nie waży nawet kilograma i nie umie sobie radzić w życiu poza łonem matki. Chwilę potem na oddziale położniczym spotykam zdrowe dzieci oraz ich rodziców, którzy z lekkim przerażeniem zastanawiają się, w co się wpakowali i czy z ich nowo przybyłym członkiem rodziny na pewno jest wszystko w porządku.

Zainteresowania

Współpraca z Preglife zawsze była i nadal będzie dla mnie nie tylko przyjemnością, ale i misją, aby dać użytkownikom wiedzę i poczucie bezpieczeństwa w rodzicielstwie. Z całą mądrością i spokojem lekarza nie zapomnieć, jak trudne i wymagające jest bycie rodzicem. Wszak pojawienie się na świecie malucha potrafi wywrócić świat do góry nogami, a rodzicom spędzać sen z powiek – tak dosłownie, jak i w przenośni.

Wraz z Preglife chcę tworzyć miejsce, w którym możecie zawsze znaleźć konkretne i rzetelne informacje tak o rozwoju płodowym, jak i o tym, co czeka Was w okresie noworodkowym i niemowlęcym.