Mitra Mansouri Davis

Mitra Mansouri Davis

nationality
USA
occupation
Położna
education
Dyplomowana położna

O mnie

Od 1998 roku jestem dyplomowaną położną, a od 2004 prowadzę zajęcia o tematyce związanej z porodem. Posiadam dyplom magistra pielęgniarstwa ze specjalizacją położnictwo. Czuję ogromną wdzięczność za to, że na mojej drodze zawodowej spotkałam tak wiele wspaniałych rodzin i kobiet, którym dałam narzędzia niezbędne do podejmowania dobrych decyzji na każdym etapie ich życia.

Obecnie pracuję w prywatnej klinice, gdzie zapewniam pacjentkom opiekę ginekologiczno-położniczą, oraz w jednym z najbardziej obleganych szpitali w Stanach. Jestem też członkiem zespołu prowadzącego ciąże wysokiego ryzyka oraz asystuję przy cesarskich cięciach.

Spod moich skrzydeł wyszło wiele położnych – studentek, dla których prowadziłam zajęcia na kilku uczelniach. Dzięki doświadczeniu w nauczaniu mogłam zostać współzałożycielką firmy Ask a Nurse Midwife, która prowadzi nowoczesne zdalne zajęcia szkoły rodzenia oraz zapewnia wsparcie ciężarnym.

Jestem również propagatorką idei wykorzystywania komórek macierzystych i prowadzę wykłady na temat magazynowania krwi pępowinowej.

Urodziłam się w Teheranie, gdzie ukończyłam szkołę podstawową. Choć potem zamieszkałam w USA, nadal płynnie posługuję się językiem Farsi.

Zainteresowania

W ciągu 20 lat pracy stałam się dojrzalsza nie tylko jako położna, lecz także jako kobieta i matka. Asystowałam przy ponad 6000 porodów, a mimo to nadal przyjście na świat każdego nowego człowieka traktuję jako jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne wydarzenie. Udział w radości matek, ich partnerów, całych rodzin to najlepsze, co spotyka mnie w mojej pracy!

Moją pasją jest odczarowywanie tego, co nieznane i przerażające, i ukazanie tego jako coś normalnego, oswajalnego i radosnego.