weronica

Weronica Roksvåg

nationality
Norwegia
occupation
Położna
education
Dyplomowana położna

O mnie

Jestem Szwedką, ale od 2001 roku mieszkam w stolicy Norwegii – Oslo. Od 1998 roku jestem położną. Miałam okazję pracować w rozmaitych placówkach. W 2017 roku podjęłam dzienne studia na Uniwersytecie w Trondheim, dzięki którym nabyłam uprawnienia do przeprowadzania ciężarnym badań ultrasonograficznych.

Aktualnie pracuję w Oslo jako specjalistka diagnostyki płodu między innymi w prywatnej klinice @famklinikk.no. Kocham moją pracę, bo dzięki niej mogę dbać o zdrowie kobiet.

Zainteresowania

Choć pracuję w zawodzie już ponad 23 lata, nadal zachwyca mnie, do czego zdolne jest ciało kobiety. To niezwykłe, że kiedy spotykam kobiety w tak trudnym dla nich momencie, mogę im pomóc przejść przez to doświadczenie, podczas którego pokonują własne granice, a chwila cierpienia zamienia się w nieopisane szczęście. Uwielbiam też udzielać obojgu rodzicom informacji, dzięki którym podejmują dobre decyzje na początku swojego rodzicielstwa. Wspieram również kobiety, które stają przed trudnymi decyzjami. Tu, w Norwegii, wolność do decydowania o własnym ciele jest czymś oczywistym, ale niestety nie jest tak we wszystkich zakątkach świata.