newborn-photographer-verlillian (33)

5 oznak prawidłowego karmienia piersią

Preglife

ByPreglife

Vi har valt att samarbeta med experter som har en omfattande erfarenhet för att du ska få så relevant och faktabaserad information som möjligt under din graviditet, efter födseln och de första 2 åren med ditt barn.

Aby przez długi czas cieszyć się ustabilizowaną na właściwym poziomie laktacją, dokonuj oceny każdego pojedynczego karmienia. Możesz to zrobić, korzystając z naszej 5-punktowej checklisty:

  1. Sprawdź, czy dziecko jest prawidłowo przystawione. Powinno mieć w ustach całą lub niemal całą otoczkę brodawki, podbródek oparty na piersi i wolny nosek.

  2. Zaufaj swojej intuicji i temu, co czujesz. Kiedy dziecko zacznie ssać, możesz aż syknąć z bólu. Jednak owa bolesność powinna odpuścić, gdy maluszek dobrze zassa i wypije kilka pierwszych łyków. Ból nie powinien trwać dłużej niż chwilę, a na pewno nie przez całe karmienie.

  3. Dziecko powinno mocno ssać. Czy nie ssie zbyt słabo albo nie gryzie?

  4. Sprawdź, czy dziecko ssie rytmicznie, robiąc przerwy: ssie, ssie, robi przerwę, ssie, ssie.

Zwróć uwagę na to, czy dziecko: - nie przysypia podczas karmienia z brodawką w ustach; - nie ssie zbyt słabo (tak, że nie płynie mleko); - nie odrywa się od piersi i nie wypuszcza brodawki, krzycząc i złoszcząc się.

  1. Oceń stan brodawek po nakarmieniu dziecka i porównaj go z tym, jak wyglądały przed karmieniem. Jeśli w odniesieniu do pierwszych czterech punktów nie ma żadnych zastrzeżeń, ale brodawki są zbyt płaskie, nie ma to wpływu na jakość karmienia.

Zatrzymaj się nad tymi 5 aspektami podczas każdego karmienia, a Twoja przygoda z karmieniem piersią na pewno będzie długa i przyjemna.