Elisabeth Hjärtmyr 900x600

Elisabeth Hjärtmyr

nationality
Szwecja
occupation
Położna i doradca laktacyjny
education
Dyplomowana położna i laktatora

O mnie

Położną jestem od 31 lat. Pracowałam z ciężarnymi, rodzącymi, młodymi mamami i opiekowałam się noworodkami, a od 20 lat jestem związana z kilkoma klinikami specjalizującymi się w karmieniu piersią. W każdym z tych miejsc przyświecał mi jeden cel: wspierać kobiety.

Od lat prowadzę wykłady zarówno dla pracowników służby zdrowia, jak i dla przyszłych rodziców. O karmieniu piersią, rodzicielstwie i opiece nad niemowlętami nauczam studentów kierunków medycznych na trzech uniwersytetach w Szwecji. Jestem właścicielką firm Amningsspecialisten (Eksperci od karmienia) i założycielką Amningswebben (miejsca w sieci dla mam karmiących), a także autorką tekstów i filmików dostępnych w Poradniku Laktacyjnym aplikacji Preglife. Moim celem jest wspieranie wszystkich kobiet pragnących karmić piersią, również tych, które na swojej drodze do karmienia napotykają komplikacje.

W swojej pracy propaguję karmienie piersią, a także wspieram młode mamy, które chcą karmić swoje pociechy własnym mlekiem. Wszystkim młodym rodzicom chciałabym udzielić pomocy na miarę ich indywidualnych potrzeb oraz dzielić się z nimi swoja wiedzą.