gudrun 900x600

Kim jest Gudrun Abascal?

Preglife

ByPreglife

Vi har valt att samarbeta med experter som har en omfattande erfarenhet för att du ska få så relevant och faktabaserad information som möjligt under din graviditet, efter födseln och de första 2 åren med ditt barn.

W ciągu 47 lat mojej pracy jako położna włożyłam wiele wysiłku w rozwijanie standardów opieki okołoporodowej przede wszystkim w Sztokholmie, ale również w innych rejonach Szwecji. Pracowałam, aby zapewnić młodym rodzicom jak najlepszy debiut w ich nowej życiowej roli.

Zarówno poprzez pracę położnej, jak i przez moje książki: "Att föda" ("Urodzić"), "Att möta förlossningssmärta" ("Dać radę bólom porodowym") i "Vattnet går" ("Kiedy odejdą wody"), napisane wspólnie z Niną Campioni, dzielę się, najlepiej jak potrafię, swoim doświadczeniem i wiedzą na temat porodów i wszystkiego, co z nimi związane.

Współcześni rodzice są zazwyczaj świetnie przygotowani do swojej nowej roli. Do szpitalnej torby pakują nie tylko szczoteczkę do zębów, szlafrok i ubranka dla maluszka, ale także nieco pewności siebie i nadzieję, że poród będzie piękną chwilą w ich życiu. Pewność siebie zyskują dzięki teoretycznemu przygotowaniu do tego wyzwania oraz wierze we własne możliwości. Poród będzie dla nich radosnym przeżyciem, które będą dobrze wspominać przez całe życie.

Po zapoznaniu się z naszym Przewodnikiem zdobędziesz wiedzę, która da Ci pewność siebie i przygotuje na to, co Cię czeka, kiedy dziecko zdecyduje się przyjść na świat.

Dowiesz się, jak:

  • zaufać swojemu ciału, że spełni swą naturalną misję - przedłużenie gatunku,
  • zaakceptować ból, który jest integralną częścią tego procesu. Każdy skurcz przybliża Cię do sukcesu. Poznasz różne strategie radzenia sobie z bólem.
  • zrozumieć sygnały, które wysyła Twoje ciało. Nie warto opierać się skurczom - to one nadają porodowi rytm, któremu trzeba się poddać,
  • zachwycić się tą pierwotną siłą, która z każdym skurczem przybliża nowego człowieka do przyjścia na świat,
  • docenić przerwy między skurczami. Dzięki nim masz czas, aby zebrać siły przed kolejnym starciem,
  • skupić się jedynie na aktualnym skurczu, bez roztrząsania tego, co było lub martwienia się tym, co jeszcze Cię czeka,
  • myśleć pozytywnie: "Dobrze mi idzie. Dam radę!",
  • zaakceptować fakt, że nie da się przewidzieć wszystkiego. Jednak mimo że poród może potoczyć się niezgodnie z planem, z każdej nowej sytuacji też da się znaleźć wyjście,
  • odkryć w sobie moc dawania nowego życia. Ciało kobiety może zdziałać cuda, kiedy nie ogranicza go strach i kiedy dostanie odrobinę wsparcia. Twój partner i personel medyczny pomogą Ci sprawić, że narodziny Waszego dziecka będą jedną z najpiękniejszych chwil w całym Waszym życiu. Mocno wierzę, że kobieta najlepiej na świecie poradzi sobie z wydaniem na świat własnego dziecka. My, położne, jesteśmy po to, by pomóc jej odkryć wewnętrzną siłę, którą natura obdarzyła wszystkie kobiety oraz nie dopuścić, by na salę porodową zakradł się strach czy niepokój.

W 2006 roku miasto Sztokholm doceniło moją pracę i odznaczyło mnie Medalem Świętego Eryka, a w 2015 roku dostałam nagrodę od Szwedzkiego Związku Położnych. W uzasadnieniu napisano: "Przez swoją pracę zmienia na lepsze świat ciężarnych i rodzących kobiet w Szwecji". Z tych wyróżnień jestem szczególnie dumna.

Źródło:

  • Abascal, G., & Huss, M. S. (2018). Att föda. Bonnier Fakta.