Kailee Riches 5

Mentalne przygotowanie do porodu

Preglife

ByPreglife

Vi har valt att samarbeta med experter som har en omfattande erfarenhet för att du ska få så relevant och faktabaserad information som möjligt under din graviditet, efter födseln och de första 2 åren med ditt barn.

Większość kobiet ma takie same warunki fizyczne, które pozwalają na urodzenie dziecka. To, czym się różnimy, to uwarunkowania psychiczne i to one najczęściej decydują o tym, czy poród będziemy wspominać dobrze czy źle. Ogromny wpływ na to mają oczywiście również poczucie bezpieczeństwa oraz wsparcie bliskiej osoby. Nie bez znaczenia jest jednak także umiejętność rozluźnienia się - zarówno na poziomie cielesnym, jak i duchowym. Jeśli będziesz umiała się zrelaksować i uspokoić oddech, będzie Ci znacznie łatwiej.

Można przebierać w bogatej ofercie szkół rodzenia oraz kursów przygotowujących na przyjście dziecka. Są pary, które korzystają z kilku szkoleń i wkupują niemal wszystkie dostępne na ten temat książki. Inne poprzestają na jednej lekturze czy biorą udział w zajęciach jednej ze szkół rodzenia. Jeszcze inne wolą „pójść na żywioł” i udają się na porodówkę bez przygotowania, ufając, że natura sama poprowadzi ich ku rozwiązaniu. Najważniejsze jest, aby postępować w zgodzie ze sobą. Możesz skorzystać ze szkoły rodzenia (zapraszamy do skorzystania z oferty w naszej aplikacji), możesz także zagłębić się w jogę, poznać tajniki hipnoporodu, zastosować trening mentalny lub poszukać jeszcze innych dróg.

Jeśli nie wiesz, na jakie przygotowanie do porodu się zdecydować, porozmawiaj o tym z położną w czasie wizyty kontrolnej. Jednak niezależnie od tego, skąd będziesz czerpać wiedzę, zwróć uwagę, aby nie odnosić się do niej bezkrytycznie. Zawsze też pamiętaj, że nie ma rad, które są dobre dla wszystkich. Wybierz to, co najlepiej posłuży właśnie Tobie!

Źródło:

  • Abascal, G., & Huss, M. S. (2018). Att föda. Bonnier Fakta.