Chinelle-Rojas-011

Stres przed porodem

Preglife

ByPreglife

Vi har valt att samarbeta med experter som har en omfattande erfarenhet för att du ska få så relevant och faktabaserad information som möjligt under din graviditet, efter födseln och de första 2 åren med ditt barn.

Unikanie sytuacji stresowych i konfliktowych jest kluczowe, gdyż obniżają one naszą zdolność do stawiania czoła problemom i radzenia sobie z trudnościami. Z tej przyczyny tak ważna jest obecność partnera, który zadba o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie przyszłej mamy. Źródłem stresu dla kobiety może być zmieniające się podczas ciąży ciało, z biegiem czasu może wydawać się ono ciężkie i nieforemne. Drażliwość na tym punkcie jest naturalną reakcją organizmu, który daje znak, że czas już zakończyć ciążę i powitać potomstwo.

Sposobem na uniknięcie stresów przedporodowych jest skupienie się na potrzebach dziecka, warto więc poświęcić się zakupom i przygotowaniu wszystkiego, co będzie potrzebne młodemu człowiekowi. Ponadto dobrze jest znaleźć czas na wyciszające umysł spokojne spacery. Jeśli zaś obawiasz się o stan swojego krocza w trakcie porodu i po nim, podejmij zdecydowane kroki i nie zaniedbuj ćwiczenia mięśni Kegla.

Źródło: - Abascal, G., & Huss, M. S. (2018). Att föda. Bonnier Fakta.